Правила безпечної поведінки дітей під час зимових канікул


/Files/images/2023/зображення_viber_2023-12-14_10-16-06-961.png

Гімнастика для очей

/Files/images/2023/зображення_viber_2023-12-14_10-06-55-589.jpg


/Files/images/2023/зображення_viber_2023-12-14_10-06-56-572.png

/Files/images/2023/зображення_viber_2023-12-14_10-11-30-662.jpg

/Files/images/2023/GFA_HF_A1_2021.jpg

/Files/images/2023/A4H_HS_Poster_A1_2022 Preview.jpg

Про проведення вакцинальної кампанії

Відповідно до листа Міністерства культури та інформаційної політики України від 30.03.2021 № 3608/5.11.3 у межах загальнонаціональної інформаційної кампанії з вакцинації від COVID-19, яку реалізує Міністерство охорони здоров’я України разом з Міністерством культури та інформаційної політики України, ДУ “Центр громадського здоров’я України”, за підтримки ЮНІСЕФ, виготовлено інформаційні аудіо, відео та інші матеріали з метою якісного та достовірного інформування населення України щодо проведення вакцинальної кампанії проти COVID-19.


Зазначені матеріали для опрацювання можна завантажити в електронному вигляді за посиланням: https://cutt.ly/Cx0THbr.

/Files/images/2023/Кір.jpg

Шановні батьки!

У зв`язку зі значною кількістю невакцинованого дитячого

населення і прогнозованим зростанням захворюваності на кір в

осінньо-зимовий період, з метою попередження виникнення спалаху

інфекції, прохаємо Вас звернутися до сімейного лікаря за місцем

проживання (перебування) для визначення необхідності проведення

щеплень. Бережіть здоров`я Ваших дітей!

Телефони контактних осіб для консультацій:

- завідувач відокремленого підрозділу Анатолій Груба 099-20-64-590;

- завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень,

лікар-епідеміолог Тетяна Одинець 066-231-67-03

16 жовтня - ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ЗДОРОВОГО ХАРЧУВАННЯ

Здорове харчування — це не тільки добре самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, але й любов та повага до себе, це прагнення до здорового і тривалого життя.

Крім того, кожні сніданок, обід і вечеря у сімейному колі є важливими кроками до зміцнення зв’язку між членами родини.

Дедалі більше українців прагне споживати здорову їжу: ретельно вивчає інформацію про склад продуктів і готує вдома смачні страви з натуральних продуктів, обмеживши додавання некорисних інгредієнтів, таких як сіль, цукор та надмірна кількість жиру.

Центр громадського здоров’я нагадує правила здорового харчування , дотримання яких допоможе почуватися краще, а також запобігти розвитку багатьох захворювань.

Що таке здорове харчування?

Це збалансоване споживання білків, вуглеводів, жирів, вітамінів і мікроелементів з урахуванням добової фізіологічної потреби людини у харчових і біоактивних речовинах.

Рекомендації для здорового харчування

  • Споживайте адекватну кількість калорій для задоволення власних потреб в енергії та основних поживних речовинах

Щодня людина, залежно від її віку, фізичної активності та впливу деяких інших факторів, потребує певної кількості калорій за рахунок уживання корисних харчових продуктів, які одночасно з енергією постачають важливі речовини — білки, жири, вуглеводи, харчові волокна, вітаміни, мінерали, біофлавоноїди, пробіотики.

  • Споживайте достатню кількість корисних харчових продуктів щодня: овочів, бобових, фруктів, цільних злаків, горіхів, насіння, яєць, нежирного м’яса, риби та молочних і кисломолочних продуктів

Користь від споживання натуральних рослинних та білкових продуктів доведено багаторічними дослідженнями із залученням мільйонів людей у різних країнах на всіх континентах. Вона полягає у зменшенні ризику захворіти, покращенні якості та збільшенні тривалості життя, коли ми обираємо здорове харчування.

  • Уникайте частого споживання харчових продуктів і страв зі значним вмістом солі, цукру та жиру

Основним джерелом солі, цукру та жиру, зокрема трансжирних кислот, є харчові продукти, що пройшли технологічну обробку. Додавання перерахованих інгредієнтів значно посилює смакові властивості їжі. Водночас, тривале споживання солодкої, солоної та жирної їжі істотно збільшує ризик небезпечних захворювань серця та судин, діабету і раку.

  • Намагайтеся дотримуватись оптимального режиму харчування та набути здорових харчових звичок

Регулярне харчування, повільне споживання їжі у пристосованих для цього місцях позитивно впливає на функціональний стан органів травлення, запобігає появі зайвої ваги і пов’язаних із нею небезпечних для здоров’я станів — високого артеріального тиску, атеросклерозу та підвищенню рівня цукру у крові.

  • Пийте достатньо рідини, обирайте напої, котрі не містять багато калорій. Не починайте вживати алкоголь чи обмежте його споживання

Достатнє уживання рідини є однією з обов’язкових умов для забезпечення належної фізичної та розумової активності людини. Вода, кава та чай мають бути основним джерелом рідини. Слід істотно обмежити вживання калорійних напоїв, зокрема солодких газованих, соків та соковмісних напоїв. Що менше людина споживає алкогольних напоїв, то краще для її здоров’я.

  • Постійно і ретельно дотримуйтеся правил харчової безпеки, зокрема чистоти, обирайте лише якісні та безпечні харчові продукти, із належними умовами їхнього транспортування, зберігання та приготування

Харчова безпека — це питання спільної відповідальності, де зменшення ризику отруєнь та кишкових інфекцій залежить також від споживача. Правила харчової безпеки включають всі етапи поводження з їжею до її споживання.

  • Намагайтеся більше рухатись і займатися фізичними вправами щодня

Активний спосіб життя має відомі переваги у забезпеченні здорового і тривалого життя. Щоденні, улюблені вами види фізичної активності є найкращим варіантом дозвілля.

Завантажити«Тарілку здорового харчування»: розподіл раціону за групами продуктів.

Змінити раціон за один день неможливо: головне послідовно йти до мети — тоді здорове харчування стане для вас природним.

Починайте з невеликих кроків:

  • поступово додавайте у щоденний раціон салати (із сирих різнокольорових овочів);
  • використовуйте оливкову олію для приготування їжі;
  • включіть до раціону здорові перекуси із сухофруктів, горіхів, яблук, ягід;
  • снідайте нежирним супом, салатом або кашею;
  • їжте 4-5 разів на день плюс 2 перекуси, їжте повільно, ретельно пережовуйте;
  • їсти бажано в один і той самий час, але не пізніше ніж за три години до сну;
  • замініть інгредієнти страв на менш калорійні — майонез на йогурт, цукор на мед, цукерки на сухофрукти тощо.

Поступово ваше харчування стане здоровішим та смачнішим.

Бережімо себе і харчуймося правильно!

Європейський тиждень імунізації - 2019


В Україні, за ініціативи ВООЗ, щорічно, починаючи з 2005 року, проводиться Європейський тиждень імунізації.

Імунізація - це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційних хвороб, зазвичай, шляхом введення вакцини. Вакцини стимулюють власну імунну систему організму до захисту людини від відповідної інфекції або хвороби.

Мета акції – підвищення рівня охоплення вакцинацією через досягнення більш глибокого розуміння того, що кожна людина потребує захисту від хвороб, керованих за допомогою вакцин, та має на це право, підвищення рівня інформованості населення, покращення комунікації та пропаганди імунізації.
Імунізація вважається одним із найбільш ефективних та економічно доцільних серед заходів медичного втручання в епідемічний процес, які існують на теперішній час. У зв’язку із різким зниженням розповсюдженості захворювань, які попереджаються за допомогою вакцин, та спалахів цих захворювань, за останні роки багато інфекційних захворювань відійшли в минуле. В Україні, відповідно до Національного календаря щеплень, який діє згідно з наказом МОЗ України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів», обов'язкова вакцинація від 10 інфекційних хвороб: дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту, поліомієліту, туберкульозу, гепатиту В, краснухи та гемофільної інфекції.
ВООЗ рекомендує здійснювати щеплення не менше 95% дітей - це попереджає розповсюдження захворювань.
Планова імунізація проти таких захворювань, як поліомієліт, правець, дифтерія та кашлюк щорічно рятує життя приблизно 3 мільйонів осіб в усьому світі. Вона позбавляє мільйони людей від страждань, пов’язаних із тяжкими хворобами та інвалідністю.
Збережіть здоров’я своє та своїх дітей – зверніться до вашого лікаря та пройдіть вакцинацію відповідно до календаря щеплень!

інформаційнф матеріали(1)

інформаційні матеріали (2)

інформаційні матеріали (3)

інформаційні матеріали (4)

інформаційні матеріали (5)

інформаційні матеріали (6)

інформаційні матеріали (7)

Педикульоз у дітей

Педикульоз у дітей: найбільш ефективні засоби лікування й профілактики

· Що являє собою педикульоз?

· Різновиди педикульозу

· Причини захворювання

· Основні ознаки

· Можливі ускладнення

· Діагностика педикульозу

· Батьківська діагностика

· Лікарська діагностика

· Методи лікування

· Хімічний метод

· Механічний спосіб

· Комбінованийспосіб

· Чим лікувати педикульоз у дітей?

· Аптечні препарати

· Народні засоби

· Обережно з народними засобами!

· Психологічна допомога

· Як підготувати дитину до повернення в колектив?

· Профілактика педикульозу

Педикульоз у дітей — широко поширене захворювання, яке супроводжує з давніх часів людини. Не знайдеться такої родини, яка ніколи не стикалася б з даною патологією. Існує думка, що захворювання виникає в результаті недбалості. Таке твердження помилкове. Сучасні дослідники довели, що воші більше люблять людей, які ретельно стежать за чистотою волосся. Оскільки смоктати кров з чистої шкіри їм набагато легше.

Що являє собою педикульоз?

Це паразитарна хвороба шкіри. Його збудником є дрібна комаха — людська воша, яка паразитує на одязі і шкірі. Проявляється захворювання сильним свербінням в місцях укусу. Воші живляться кров’ю, а гниди (свої яйця) приклеюють до волоскам.

Різновиди педикульозу

Відомо три види паразитів, що викликають педикульоз. Кожен з них провокує розвиток однієї з хвороб:

· Головний педикульоз. Паразити (воші) живуть і розмножуються на волосистої області голови. Такого захворювання найбільш схильні діти.

· Лобковий педикульоз. Патологія спостерігається на шкірі мошонки і лобка. Іноді педикульоз локалізується в районі вій, брів, в пахвових ямках. Найчастіше недуга передається статевим шляхом. Однак відомі й інші способи передачі: через мочалку, постіль, рушники, предмети гігієни.

· Платтяна педикульоз. Платтяні воші живуть в складках білизни та одягу. Вражають вони ті ділянки, які найбільше контактують з білизною — область шиї та попереку, зону між лопатками.

У дітей найчастіше виявляється головний педикульоз. За статистикою найбільш інфікована вікова група — це молоді люди віком 15-24 років. Після неї йдуть діти до 14 років.

Причини захворювання

Звідки ж виникають головні воші? Деякі люди вважають, що комахи здатні стрибати або літати. Це не так. Воші не мають крил, і не здатні високо стрибати.

Медики виділили основні причини зараження педикульозом:

· Головна воша передається тільки через прямий контакт. Зараження відбувається виключно при тісному контакті з хворою дитиною. Найчастіше це трапляється в дитячому саду, літньому таборі, в школі або будь-якому дитячому колективі.

· Використання чужих гігієнічних приладдя (гребінець, постільна білизна, рушник), шапка, шпилька.

· Активні і рухливі ігри, при яких діти тісно взаємодіють. Педикульоз – дуже заразне захворювання, практично таке ж, як вірус Коксакі.

· Немовля може заразитися недугою під час контакту з зараженими батьками або через ліжко. Воші легко поширюються під час носіння дитини на руках або при годуванні.

· Стрижка в перукарні. Малюк може заразитися в салоні, в якому не дотримуються норми санітарії.

· Громадська лазня.

· Транспорт. У годину пік спостерігається безліч пасажирів, тісно притиснутих один до одного.

· Масові купання у природних і штучних водоймах.

Основні ознаки

З моменту зараження дитини, до прояву перших ознак іноді триває кілька тижнів. Наступні симптоми характеризують дитячий педикульоз:

· Свербіж. Це найголовніший ознака, яким проявляється недугу. Спочатку у дитини спостерігається чухання голови в районі скронь, потилиці, за вухами.

· Висип. Симптом проявляється після укусів через кілька днів. На голові з’являються червоні плями.

· Екскоріаціі (расчеси). Тривало поточний недуга провокує постійний посилений свербіж. Дитина розчісує певні ділянки шкіри. На цих місцях утворюються гнійні скориночки.

· Наявність гнид. Незаперечним ознакою вошей є гниди на волоссі. Візуально вони нагадують маленькі бульбашки сріблястого кольору, прикріплені до волосу. Вони трохи нагадують лупа. Але на відміну від лупи приклеєні до волосся і не зтрушуються з поверхні голови.

Можливі ускладнення

Перед тим, як лікувати недугу, слід усвідомити, які можуть бути ускладнення при ігноруванні проблеми:

· інфікування місць расчеса — стрептодермія, утворення гнійників;

· лімфаденіт — запалення лімфовузлів;

· кон’юнктивіт;

· висипний тиф;

· блефарит;

· сепсис.

Діагностика педикульозу

Дитячий педикульоз зазвичай виявляється батьками, педіатром або медичною сестрою. Дуже важливо правильно діагностувати патологію. Адже схожу симптоматику можуть викликати й інші хвороби (наприклад, короста).

Батьківська діагностика

Для самостійного виявлення педикульозу у дитини, проведіть огляд скроневій і потиличній області. Дослідіть уважно волосся і шкіру, розділяючи кучері на проділи. Головна воша відрізняється бурим або сірим кольором. Її довжина дорослої особини) становить близько 4 мм.

Типовою ознакою захворювання у дитини стає виявлення в волосистої частини голови живих гнид або дорослих паразитів. Відрізнити яйця від лупи нескладно. Гниди від волосся не відокремлюються. А при їх роздавлюванні чути клацання.

Лікарська діагностика

Педіатри широко використовують метод огляду голови під лампою Вуда. Блакитнувате світіння видають живі гниди. У разі виявлення зараженого дитини необхідний ретельний огляд всіх контактуючих з ним осіб

При поширеності захворюваності дитячі установи можуть закриватися на карантин.

Лікар обов’язково проводить диференціальний діагноз дитячого педикульозу з дерматитом, кропив’янку, екзему у дитини, дебютом псоріазу.

Методи лікування

Лікування педикульозу відбувається в домашніх умовах. На запитання батьків – як позбавитися від захворювання – буде порекомендовано лікарем 3 способи боротьби з недугою:

· хімічний;

· механічний;

· комбінований.

Хімічний метод

Такий спосіб передбачає обробку голови дитини кремом, шампунем, аерозолем, лосьйоном від педикульозу. Рекомендується застосовувати препарат, який порекомендує педіатр.

Якщо боротьбу з педикульозом ви починаєте самостійно, уважно поставтеся до вибору засобу. Обов’язково вивчіть інструкцію. Головними критеріями вибору повинні бути:

· наявність протипоказань;

· допустимий вік використання обраного засоби від вошей.

Обов’язково дотримуйтеся дозування. Зловживання лікувальним препаратом — це часта причина виникнення алергії.

Механічний спосіб

Метод вичісування і ручне видалення личинок і комах. Процедура проводиться при достатньому освітленні дуже ретельно.

Причеши частим гребенем волосся. Потім, перебираючи пасмо за пасмом, видаляйте дорослих комах, гнид. Дещо полегшити процедуру дозволяють нанесені на голову (обов’язково розбавлені):

· лимонний сік;

· журавлинний сік;

· оцет.

Дана кисле середовище дозволить розм’якшити клейковину личинок. Позбутися від гнид стане легше. Це досить тривалий і скрупульозний метод. Якщо залишиться доросла особина або личинка, то процедуру доведеться починати знову.

Комбінований спосіб

Це найбільш ефективний метод. Він передбачає початкову хімічну обробку ефективним засобом від вошей. Потім проводиться вичісування та ручна вибірка.

Лікарі рекомендують використовувати комбінований метод для лікування педикульозу. А педіатри знають, як вилікувати недугу.

Чим лікувати педикульоз у дітей?

Лікувати педикульоз необхідно комплексним методом, підключаючи ефективні засоби і ретельно вичісуючи личинки і гниди.

Використовуючи хімічні препарати від вошей, суворо дотримуйтесь заходів обережності:

· Обов’язково переконайтеся, що у дитини, яку ви хочете лікувати, є воші. Використовуючи препарати від педикульозу для незаражених членів сім’ї, ви можете виробити стійкість вошей до хімікату.

· Не застосовуйте препарати, якщо у дитини є подразнення або запалення на шкірі.

· Стежте, щоб хімікат не потрапив в очі.

· Сильний запах препарату може спровокувати у дитини роздратування.

· Вивчіть інструкцію перед застосуванням. Дотримуйтесь дозування. Надмірне вживання на ефективність лікування не вплине, а може спровокувати алергію.

· Після лікування 1-2 дня не мийте малюкові голову.

· Нанесіть ліки на всі пасма. Залиште хвилин на 20. Після цього якісним густим гребенем потрібно вичесати паразитів.

· Якщо воші після впливу препарату мертві – значить засіб подіяв. Рекомендується через тиждень повторити процедуру, оскільки жодний засіб не є стовідсотковою гарантією позбавлення від гнид.

· Якщо залишилися живі воші – препарат не подіяв. Необхідно підібрати інше ліки, до складу якого входять інші активні компоненти.


Ентеробіоз у дітей

/Files/images/Безымянный.png

Ентеробіоз у дітей

· Що таке остриця, як вона виглядає і де локалізується

· Як можна заразитися гостриками?

· Ознаки ентеробіозу

· Чим небезпечний ентеробіоз?

· Діагностика захворювання: як здати аналіз на ентеробіоз дитині?

· Як беруть зіскрібок вдомашніх умовах?

· Як здавати кал на аналіз?

· Як лікувати дитячий ентеробіоз?

· Основні рекомендації щодо немедикаментозного лікування

· Медикаментозне лікування ентеробіозу

· Як захистити дитину від гостриків

Ентеробіоз у дітей відноситься до паразитарних захворювань. Збудниками хвороби є дрібні круглі черви – гострики. Ентеробіоз часто називають хворобою брудних рук. Найбільш схильні до зараження діти молодшого віку.

Що таке остриця, як вона виглядає і де локалізується

Остриця – це паразитичний черв’як (гельмінт білого кольору). Розміри самки – 0,8 – 1,3 см, самця – 0,2 – 0,5 см.

Яйця і личинки паразита мають дуже маленький розмір, їх можна розглянути тільки під мікроскопом.

Живляться гострики речовинами, які вивільняються в процесі травлення в кишечнику.

Після проковтування яйця гостриків потрапляють у кишечник, де з них вилуплюються личинки. За 20 днів личинки перетворюються на дорослих особин.

Дорослий паразит мігрує з тонкого кишечнику в товстий. Там він залишається на 4 – 6 тижнів, а потім гине. Самки мігрують в пряму кишку , і виходячи з анального отвору, відкладають на шкірі яйця. Відкладання яєць відбувається переважно в нічний час, коли сфінктер прямої кишки розслаблений. Через 6 – 8 годин яйця починають розвиватися. Їх життєздатність триває протягом 3 тижнів.

Якщо дитина доторкається до шкіри, де відкладені яйця, вони прилипають до пальців і потрапляють під нігті. З рук яйця потрапляють в рот і заражають малюка новим поколінням паразита.

Як можна заразитися гостриками?

Гострики можуть розвиватися тільки в людському організмі. Це означає, що домашні тварини не можуть стати джерелом захворювання. Загрозу для здорового малюка несе виключно хвора дитина і предмети побуту, з якими він контактував:

· постільну та натільну білизну;

· іграшки;

· меблі;

· продукти харчування;

· гроші.

Дитина може заразитися гостриками в результаті недотримання батьками правил особистої гігієни.

Ознаки ентеробіозу

Гострики негативно впливають на дитячу нервову систему, поведінку та інтелект. Вираженість клінічної картини залежить від віку дитини, ступеня інвазії та індивідуальної реакції на присутність паразита.

Основними симптомами ентеробіозу вважаються:

· дискомфорт або свербіж у ділянці ануса, почервоніння і расчісування на шкірі. Свербіж посилюється ввечері і в нічний час. При масивній інвазії дискомфорт присутній протягом усього дня;

· симптоми дисбактеріозу, біль у животі;

· алергічні прояви (дерматит, бронхіальна астма, кон’юнктивіт у дитини);

· кишкові прояви: прискорений (3 – 4 рази в день) оформлений стілець;

· порушення сну;

· дратівливість, неуважність, примхливість, погіршення пам’яті, плаксивість;

· головні болі.

Чим небезпечний ентеробіоз?

У більшості випадків гострики не представляють небезпеки в плані ускладнень. Серед можливих:

· У дівчаток паразит може мігрувати в піхву, маткові труби, сечовивідні шляхи та нирки, викликаючи дискомфорт і провокуючи виділення з піхви.

· Надаючи механічну дію на стінки слизової кишечника, остриця провокує порушення моторики і секреції, запалення травних органів. На цьому тлі може з’явитися потреба лікувати ентерит, дитячий гастрит або гастродуоденіт.

· Гострики потрапляють в печінку і жовчовивідні шляхи, викликаючи їх запалення.

· Існують рідкісні випадки міграції гостриків в легені, очі і носову порожнину.

Діагностика захворювання

При підозрі на ентеробіоз потрібно звернутися до лікаря педіатра або інфекціоніста. Щоб диференціювати ентеробіоз від інших гельмінтозів у дітей проводять:

· Зішкріб або мазок на ентеробіоз з шкіри заднього проходу. Взяття зіскрібка проводиться в лабораторії або вдитячій консультації.

· Аналіз калу на ентеробіоз – проводиться рідко, так як яйця гостриків виявляють у досліджуваному матеріалі в 5% випадків.

Забір матеріалу проводиться з ранку до гігієнічних процедур і дефекації.

Як лікувати дитячий ентеробіоз?

Ентеробіоз у дитини можна вилікувати без медикаментів, ретельно проводячи гігієнічні процедури, запобігаючи повторному зараженню.

Основні рекомендації щодо немедикаментозного лікування

· Дитині потрібно ретельно мити руки з милом після туалету і прогулянки.

· Стежити за тим, щоб дитина не брав руки в рот, не гризла нігті.

· Щодня міняти постільну білизну. Постільні приналежності бажано пропрасовувати праскою.

· Підмивати з милом вранці і ввечері, щодня купатися.

Медикаментозне лікування ентеробіозу

Застосування таблеток у лікуванні ентеробіозу більш надійно і гарантує швидке одужання дитини.

У педіатрії застосовують такі препарати:

· Пірантел – таблетки або сироп приймаються один раз з ранку. Доза підбирається з розрахунку 10 мг/кг ваги.

· Вермокс – 1 таблетка (100 мг) одноразово. Препарат не призначають дітям до 2 років.

· Немозол – у дітей до 2 років доза становить 10 мл суспензії одноразово під час їжі. Дітям старше 2 років призначають 20 мл суспензії.

· Для немовлят та новонароджених використовують Альбендазол.

Лікування складається з двох курсів з інтервалом 2 тижні.

Первинна профілактика захворювання зводиться до освоєння і виконання дитиною правил особистої гігієни. Також в профілактичних цілях діти, які відвідують колектив і дорослі працівники дитячих колективів проходять планові обстеження на ентеробіоз. Особлива увага приділяється працівникам кухні або буфету.

Важливу роль у профілактиці хвороби відіграє боротьба з шкідливими звичками у дитини — смоктання пальця або згризування нігтів.

Вторинна профілактика спрямована на запобігання повторного інфікування і подальшого поширення паразита. З цією метою проводять такі заходи:

· коротко підстригають нігті;

· приміщення регулярно прибирають, особливу увагу приділяють дверним ручкам;

· після прийому протиглистових препаратів всі предмети в будинку бажано продезінфікувати. Постільна білизна випрати при високій температурі, матраци і м’які меблі пропрасувати праскою. Дитячі іграшки вимити з милом;

· курс протиглистовою лікування проходить вся сім’я.

Якщо дитина відвідує колектив, у випадку зараження гостриками доцільно обговорити це питання з адміністрацією установи для профілактичного лікування всіх членів колективу. В іншому випадку дитина знову заразиться энтеробиозом.

· Протигельмінтні таблетки всі члени сім’ї повинні випити одномоментно.

· Не намагайтеся вилікувати ентеробіоз народними засобами (часником, молочними клізмами, гарбузовим насінням). По відношенню до гостриць це абсолютно не результативно. До того ж, якщо у дитини є інші паразити (наприклад, аскаридоз), такі методи можуть спровокувати їх міграцію в інші органи.

Помітити глисти у дитини досить просто. Стратегія їх лікування також нескладна. Незважаючи на це, обстеження дитини і підбір протиглистових препаратів або інших методів лікування – завдання лікаря, а не батьків. При виявленні симптомів ентеробіозу обов’язково зверніться у клініку.



/Files/images/Безымянный.png

Влияние курения на организм человека

Курение не признано (возможно, пока еще) наркоманией, но влияние курения на организм человека сходно с влиянием, оказываемым наркотиками. Оно столь же разрушительно по последствиям, но зато менее осуждаемо обществом и вызывает меньше негатива у самих курящих.А ведь курение это тяжелая зависимость — психическая и физическая. С зависимостью психической знакомы многие курильщики: нервы не в порядке? Сигарета поможет. Скучно? Сигарета если не развеселит, то, по крайней мере, поможет скоротать незанятые минуты.

Физическая зависимость распознается сложнее, но ее тоже вполне можно увидеть в поседении завзятого курильщика.

Во-первых, это повышение толерантности — от нескольких сигарет в неделю до пары пачек в сутки со временем.

Во-вторых, это синдром отмены при отказе от сигарет — с тошнотой, кашлем, нарушением сна, раздражительностью.

Огромное количество изменений происходит в организме человека под воздействием курения. Причем, вред наносит не только никотин (хотя он, конечно, главный источник проблем), но икомпоненты дыма.

Влияние курения на организм человека затрагивает практически все органы и системы человеческого организма: ведь рецепторы, чувствительные к никотину (н-холинорецпторы), расположены в ЦНС (во всех ее отделах), в тканях надпочечников (часть обменной системы и системы нервной регуляции организма), в ганглиях (скоплениях нервных клеток) симпатической и парасимпатической нервной системы, в каротидных клубочках (особых рецепторах сонной артерии), в нервно-мышечных соединениях.


Влияние курения на сердечнососудистую систему

Разнообразные исследования показали, что всего одна выкуренная сигарета вызывает спазм сосудов, сравнимый с таковым при повышении АД на 10% от нормы.

С одной выкуренной сигареты повышается выброс кортикостероидов, адреналина, норадреналина — веществ, стимулирующих сердечную активность, ускоряющих частоту сердечных сокращений, повышающих минутный объем сердца.

Надо сказать, что подобные вмешательства нужны только в действительно критических ситуациях, например, при падении сердечной деятельности в результате острой кровопотери или шока. В остальное время они в прямом смысле изнашивают сердце.

Несомненно, что такое повышение активности сердца, да еще по нескольку раз в сутки приводит к изменению физиологии сердечного ритма, становится пусковым фактором патологий.

Риск развития этих патологий существенно повышается еще и потому, что активация работы сердца требует также большей оксигенации, то есть снабжения сердца кислородом. Однако у курильщиков это затруднительно:никотинсужает сосуды, что приводит к снижению объема проходящей по сосудам крови, а значит — к снижению количества доставляемого к сердцу кислорода.

Нельзя забывать и о том, что карбоксигемоглобин (соединение гемоглобина и угарного газа, не переносящее кислород и вызывающее отравление) всегда присутствует в организме курильщиков, существенно ухудшая процесс переноса кислорода от легких к сердцу.

Вынужденное работать в условиях хронической гипоксии, сердце курильщика «отвечает» ранней гипертонической болезнью и стенокардией, инфарктами миокарда, которые у курильщиков протекают сложнее, сердечной недостаточностью.

Для сосудов курильщиков типично развитиеоблитерирующего эндартериита, при котором сосуды изнутри сужены, а ткани вокруг постепенно отмирают (некротизируются) из-за нарушения их питания (трофики). Именно по этой причине гангрена нижних конечностей столь типична для курильщиков.


Влияние сигарет на органы пищеварения

Несмотря на то, что в последнее время ведущей причиной развития язвенной болезни желудка считается бактерия Helicobacterpylori, у курящих частота язвенной болезни достоверно выше, чем в популяции некурящих людей. В чем же тут дело?

Оказывается, никотин, сужая сосуды, вызывает их спазм и в желудке. Спазмированные сосуды не выполняют в полной мере своих функций, в том числе не могут обеспечить полноценную трофику, оксигенацию, поддержать местный иммунитет. Снижается защитная способность слизистой, нарушается выработка желудочного секрета.

Для развития хронической инфекции это оптимальные условия. А воспаление, вызываемое как действием Helicobacterpylori, так и ухудшением местной трофики, приводят к формированию дефектов слизистой: сначала в виде гастрита, затем язвы.

Верхние отделы ЖКТ также страдают от курения. Вещества, содержащиеся в дыме сигарет, являются канцерогенами, тканевыми ядами и агрессивными биологически активными веществами, то есть в совокупности повреждают клетки слизистой и мышечного слоя.

Лейкоплакия слизистой полости рта (белесоватые очаги на слизистой нижней губы, щек), язвочки, небольшие, подчас незаметные ранки очень часто (под действием тех же факторов дыма) малигнизируются, то есть перерождаются в раковую опухоль.

Наконец, вкус еды у курильщиков отличается от настоящего ее вкуса: это часто отмечают те, кто бросил курить. Вдруг начинают распознаваться не только простейшие вкусовые качества — горький — соленый, сладкий — острый, но и множество оттенков вкуса, которые во время курения были недоступны.

Связано это с тем, что никотин и дым угнетают работу вкусовых сосочков, делают их менее чувствительными.


Влияние курения на органы дыхания

Никотин в малых дозах (одна выкуренная сигарета) возбуждает дыхательный центр, а в больших (если выкурить 2-3 сигареты подряд) угнетает.

Однако парадоксальность действия никотина заключается в том, что с накоплением курительного стажа стимуляции дыхательного центра не происходит, то есть человек не ощущает этого негативного эффекта, но зато отказ от никотина вызывает резкое угнетение дыхания, что и ощущают бросившие курить.

Интересно, что именно «нехватка дыхания», часто становится причиной возврата к курению.

И никотин и компоненты сигаретного дыма вызывают хроническое раздражение верхних дыхательных путей, а затем воспаление всех участков дыхательных путей: от гортани до легочных альвеол.

Оно становится причиной формирования застойных явлений в бронхах, а они в свою очередь приводят к хроническому бронхиту, бронхообструктивной болезни, частым пневмониям и, при наличии предрасполагающих факторов, к бронхоэктатической болезни.


Влияние курения на женский организм

Женский организм очень чувствителен к различного рода нарушениям его равновесия, особенного гормонального статуса. Учитывая, что эндокринная система — мишень для никотина, то и силу влияния курения на женский организм предсказать несложно.

Оно видно даже по состоянию кожи: сероватая, рано покрывающаяся мелкими морщинками, сухая кожа активных курильщиц выглядит довольно типично.

Установлена связь между состоянием репродуктивной системы и курением: курящие женщины чаще (по разным оценкам от 1,5 до 3 раз чаще) испытывают проблемы с зачатием и/или вынашиванием.

Беременность у курильщиц протекает тяжелее, в том числе с психологической точки зрения: ведь даже самая завзятая курильщица беспокоится за здоровье своего будущего ребенка, вынужденного «питаться» никотином.

Никотин, кстати, легко проникает сквозь плацентарный барьер и оказывает непосредственное влияние на плод, что приводит к рождению маловесных, часто болеющих детей.

Истончение костной ткани, известное как остеопороз — бич современных женщин. Однако курильщицы сталкиваются с ним чаще. Не последнюю роль в этом играет негативное влияние никотина и продуктов сгорания сигареты на гормоны — в частности, эстроген.

Именно эстроген помогает отсрочить или уменьшить разрушение кости, а его уровень у курильщиц снижается под влиянием никотина. Предвестником будущих проблем с костями могут служитьплохие зубы: среди курильщиц почти половина женщин в возрасте 50 лет нуждаются в протезировании зубов, в то время как среди некурящих женщин эта цифра составляет не более четверти.

Влияние курения на мужской организм

Мужчинам не легче, несмотря на то, что мужской организм выносливее с точки зрения физического здоровья. Репродуктивная система курильщиков подвергается прямой и косвенной атаке табакокурения.

Прямая приводит к ухудшению количественного и качественного показателя спермы.

А косвенное влияние — в виде спазма сосудов —снижает выраженность эрекции и потенцию, провоцирует образование аденомы, а затем и аденокарциномы простаты.

Потомство от курящих мужчин слабее, ребенок, рожденный от хронического курильщика с многолетним стажем, как правило попадает в категорию ЧБР — часто болеющего ребенка.


Влияние курения на организм подростка

Подросткам кажется, что они уже не дети, и им вполне доступны взрослые «радости», в том числе курение. А ведь организм подростков физиологически и функционально еще незрел — только с окончанием юношеского периода (примерно к 22 —24 годам) происходит окончательное формирование организма и созревание его функций.

Негативное действие никотина на организм подростков настолько многообразно, что выделить какое-то самое яркое практически невозможно. Истощение нервных клеток (из-за токсического воздействия никотина) приводит к ухудшению мнестических функций, проблемам с учебой, запоминанием, восприятием, логикой.

Курение нередко становится причиной подростковой миопии и так называемой «табачной амблиопии» - причина их развития в хроническом воспалении зрительного нерва и сетчатки.

Нарушение работы эндокринной системы приводит к разнообразным патологиям: избыточной массе тела, акне, жирной себорее, гипотиреозу, дисрегуляции нервно-психических функций.

Курение ухудшает работу сердца и сосудов, легких, и одним из проявлений этого влияния является снижение физической силы и выносливости у курящих подростков.

Негативное влияние курения на организм человека настолько многообразно и разнопланово, что необходимость бросить курить является уже не способом оздоровления, а скорее залогом выживания.

Не стоит переоценивать компенсационные возможности организма — они не способны в течение одного-двух месяцев вернуть организм в качественное состояние «до курения». Однако чем раньше произойдет отказ от курения, тем быстрее начнутся процессы репарации в органах и системах, и можно — как минимум — не ожидать ухудшения здоровья в связи с курением.

Будь токодирование от куренияили психологические тренинги,книга Аллена Карраили сила воли — любые методы хороши для отказа от поистине смертельной никотиновой ловушки.


Влияние табакокурения на организм

Центральная нервная система курильщика находится в состоянии постоянного напряжения из-за возбуждающего влияния никотина. Но при этом к ней притекает меньше крови (из-за спазма мозговых сосудов), да и содержание в ней кислорода, необходимого для поддержания активной деятельности мозга, понижено. Но даже поступающий к мозгу кислород с трудом используется мозговыми клетками, поэтому у курящего снижена умственная работоспособность, ослабляется память, страдают волевые качества. Кроме того, он ощущает повышенную раздражительность, у него нарушено засыпание и часто отмечаются головные боли.

Попадая в дыхательные пути, табачный дым пагубно действует на всюдыхательную систему. Так, содержащиеся в табачном дыме вредные вещества вызывают раздражение слизистых оболочек полости рта, носа, гортани, трахеи и бронхов. В результате развивается хроническое воспаление дыхательных путей, чаще возникают простудные и простудно-инфекционные заболевания, ангины и другие нарушения состояния миндалин. После курения на 20 минут затормаживается действие маленьких ресничек слизистой оболочки дыхательных путей, которые своим быстрым мерцанием выгоняют попавшие сюда и осевшие на слизистой вредные и механические вещества. Продолжительное курение приводит к раздражению голосовых связок и сужению голосовой щели, из-за чего изменяется тембр и окраска произносимых звуков, голос утрачивает чистоту и звучность, становится хриплым.

Типичная примета курильщика — кашель с выделением слизи темного цвета, особенно мучающий по утрам. Кашель вызывает расширение легких из-за снижения их эластичности и способности спадаться на выдохе в такой степени, чтобы альвеолы в полной мере опорожнились от богатого CO., воздуха. Все это провоцирует развитие одышки и затрудняет дыхание. Длительное хроническое воспаление дыхательных путей и легких приводит к понижению их сопротивляемости и развитию острых и хронических заболеваний, например воспаления легких, бронхиальной астмы.

У систематически курящего человека развиваются многие заболеваниясистемы кровообращения: повышенное артериальное давление, нарушения мозгового кровообращения и деятельности сердца вплоть до инфаркта миокарда и др. Частота сердечных сокращений во время курения возрастает на 10 — 18 ударов в минуту и восстанавливается лишь через 15 — 20 минут. Если учесть, что последствия выкуривания одной сигареты сохраняются в течение 30 — 40 мин после прекращения курения, то это означает, что, выкуривая каждые полчаса новую сигарету, курильщик держит систему кровообращения в состоянии постоянного напряжения. Например, за сутки его сердце делает до 10-15 тысяч лишних сокращений.

Изо рта курильщика неприятно пахнет, язык обложен серым налетом, что является одним из показателей неправильной деятельностижелудочно-кишечного тракта

Раздражая слюнные железы, никотин вызывает усиленное слюноотделение. Курильщик не только сплевывает излишнюю слюну, но и проглатывает ее, усугубляя вредное действие никотина на пищеварительный аппарат. Происходят и другие изменения в состоянии органов ротовой полости: разрушение эмали зубов, развитие кариеса и появление желтого налета на зубах, разрыхление и кровоточивость десен.

Во время курения сосуды желудка сужаются, количество желудочного сока повышено, а его состав изменен; аппетит снижается, а пищеварение тормозится (именно поэтому при ощущении голода курильщик хватается за сигарету). В результате все эти причины часто приводят к развитию язвенной болезни желудка.

Табачный дым снижает остроту обоняния и вкусовых ощущений, поэтому курящие нередко плохо различают вкус сладкого, соленого, горького, кислого. Помимо указанных воздействий на организм, курение дает и целый ряд других последствии и осложнений. В частности, у курящих мужчин 25 — 40 лет сексуальная активность вдвое ниже, чем у некурящих.

Лишь 25% табачного дыма поступает в легкие курильщика, остальные 75% отравляют воздух, нанося вред окружающим, — это явление получило название «пассивного курения». Опасная для здоровья некурящих людей концентрация табачного дыма в воздухе закрытых помещений создается при выкуривании всего лишь нескольких сигарет, поэтому некурящие члены семьи, в которой курит лишь один человек, пассивно «выкуривают» до 10 сигарет в сутки.

Причины привыкания к курениюразличны. На первых порах это, как правило, подражание, затем в процессе курения вырабатывается стойкий условный рефлекс, и, наконец, главная причина развитие при длительном хроническом табакокурении пристрастия к никотину как одной из разновидностей наркомании.

Подавляющая часть курящих не получает удовольствия от курения и готова бросить эту пагубную привычку, но ссылается лишь на «отсутствие воли». На самом же деле основной причиной является отсутствие мотивации, цели. Именно поэтому до 99% курящих, попадая к врачам с тяжелыми последствиями курения (инфаркт миокарда, инсульт мозга, признаки рака), моментально забывают о курении. Установлено, что более 70% курящих могут легко бросить курить, так как у них нет истинной потребности в табаке. Поэтому курящему следует, не дожидаясь опасных последствий, осознать, что сама эта привычка может стать серьезной предпосылкой опасного для жизни заболевания.

Курение — это один из ведущих факторов саморазрушительного поведения, растянувшееся по времени самоубийство. Курить не модно, курить не престижно! В цивилизованных государствах это давно поняли. У нас же количество потребляемых сигарет за последние 17 лет возросло со 170 миллиардов до 700 миллиардов.

Борьбу с курением и пропаганду о вреде курения необходимо начинать с младшего школьного возраста, используя для этого все средства (беседы, лекции, кинофильмы, плакаты и т.п.), чтобы выработать у школьника отрицательное отношение к курению. К этой работе необходимо широко привлекать родителей и общественные организации.

Согласно данным ООН ежегодно в мире от табака умирают 3 млн человек, т. е. от курения погибает один человек через каждые 13 секунд. Исследования, проведенные в Италии, показали, что курение убивает в 50 раз больше людей, чем ВИЧ-инфекция. При этом курение воздействует не только на тех людей, которые курят, но и на тех, кто, находясь рядом с курящими, вынужден вдыхать табачный дым. От такого «пассивного курения» в США ежегодно умирают 53 тыс. человек.

Согласно данным ВОЗ, около 90-95 % рака легких, 45-50 % всех видов рака и 20-25 % сердечно-сосудистых заболеваний обусловлено курением. Риск умереть от рака легкого у курящих мужчин в 22 раза выше, чем у некурящих. Курение является основной причиной возникновения злокачественных новообразований губы, полости рта и глотки, гортани, пищевода.

Никотин, возбуждая сосудодвигагельные и дыхательные центры головного мозга, тем самым вызывает спазмы кровеносных сосудов, повреждение их стенок и способствует образованию склеротической бляшки, суживающей просвет сосуда. Повышенный выброс норадреналина надпочечниками под действием никотина представляет опасность для лиц, склонных к нарушению ритма сердечной деятельности. Никотин увеличивает потребность сердца в кислороде, повышает свертываемость крови, что способствует тромбообразованию. Под воздействием никотина число сердечных сокращений возрастает на 15-20 %. Поэтому постоянное курение заставляет сердце все время работать с повышенной нагрузкой и в нерациональном режиме, что приводит к его преждевременному изнашиванию.

Вещества, поступающие в кровь из табачного дыма, тормозят усвоение организмом витаминов, в частности витамина С, дефицит которого способствует отложению холестерина в стенке сосуда. Другой компонент табачного дыма — окись углерода — обладает способностью связывать гемоглобин крови, лишая его, таким образом, возможности доставлять кислород органам и тканям. Компоненты табачного дыма способствуют также развитию атеросклероза. Среди регулярно курящих мужчин в возрасте 45-49 лет смертность от ишемической болезни сердца в три раза выше, чем среди некурящих. Риск развития инфаркта миокарда у курящих женщин также в три раза выше, чем у некурящих.

Немалый вред приносит содержащийся в табачном дыме аммиак, который наряду с высокой температурой дыма, кислотами и щелочными радикалами способствует развитию хронического бронхита у курящих. Жизненная емкость у курящих в среднем на 400-600 мл меньше чем у некурящих.

Курение способствует также развитию хронического гастрита, язвенной болезни желудка и двенадцатиперстной кишки.

У курящих чаше возникают рецидивы этих болезней, они труднее поддаются лечению.

Отрицательно влияет курение и на половую функцию мужчин и женщин. Так, у мужчин, начавших курить в период развития половых органов (10-17 лет) число сперматозоидов уменьшилось на 42 % по сравнению с этим же показателем у лиц контрольной группы, а их подвижность — на 17 %. Это способствует снижению, а в отдельных случаях и полной потере возможности к оплодотворению. Специалисты связывают также курение молодых мужчин с проявлением импотенции в более раннем возрасте. Курящим же девушкам следует знать, что никотин, изменяя сложные биологические процессы в половой системе женщин, приводит к нарушению менструальной функции, отрицательно влияет на течение беременности, способствует преждевременным родам и гибели новорожденных, отставанию детей курящих матерей в умственном и физическом развитии, является одной из причин неспособности иметь детей. Курение сказывается и на внешнем облике курящих женщин, вызывая изменение естественного цвета лица, пожелтение эмали зубов.

Как уже отмечалось выше, курение опасно и для окружающих — некурящих. Риск для них возрастает на 30-35 % в отношении развития рака легких и на 25 % в отношении развития коронарной болезни сердца. Например, жены курильщиков в 1,5-2 раза чаще болеют раком легких, а у детей курящих родителей в 2 раза увеличивается риск развития бронхитов и пневмоний.

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Фотогалерея

КОМУНАЛЬНА УСТАНОВА «ПОЛОГІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ«ОСНОВА» ПОЛОГІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПОЛОГІВСЬКОГО РАЙОНУ ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

Запорізька область, м. Пологи, вул. Щаслива, 83/МТС,2

Тел.:(06165) 50006, 23815

e-mail: pologyschool3@gmail.com

Дата останньої зміни 26 Лютого 2024

Цей сайт безкоштовний!